Trekking ANKARA

Her hafta sonu doğa etkinlikleri...

Kızılcahamam Işık Dağı Salın Yaylası Karagöl Doğa Yürüyüşü 07 Aralık 2014

  • PDF

Kış Geldi ve kar her an yağabilir diye düşündüğümüz Işık dağını bu hafta rotamıza koyduk. Sezon gereği gidilebilecek en iyi rotalardan.

Çok yorucu olmayan, Ankara bölgesinin en yüksek dağına tırmanacak, Batı Karadeniz iklimini yaşayacak Karadeniz'in karakteristik özelliklerini yaşıyan Salın yaylasında gezecek ve Karagöl'de dinlenmenin keyfini yaşayacaksınız. Üstüne üstük birde fotoğraf çekiyorsanız doğa ve manzara sizi bekliyor.

PROGRAMIMIZ

Yürürken öğrenmek, bitki tanımak, Ankara ve çevresinin 150-200 km çapında topoğrafya ve arazi yapısı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler, yaz döneminde kamplı dağ etkinliklerine katılmak ve form tutmak isteyenler ve yürüyüşlere gelmeyi düşünen tüm doğa ve yürüyüş severleri bekliyoruz. bu etkinliğe katılanların özellikle spor ve doğa içerisinde kondisyon amaçlı yaptıkları bu etkinliğin uzunluğu yaklaşık 12 km dir. Bu Doğa gezisine Günlük yürüyüş sporu yapan, her yaştan sporcu katılabilir. Bölge yayladır, üst kesimlerde meşe Sarıçam, Köknar ve kavak ormanlarıyla kaplıdır. Bu hafta sonu doğa yürüyüşü etkinliğimiz Kızılcahamam sonrası Çerkeş ilçesi sınırları içinde yer alan; Karagöl-Işık dağı arasındaki doğal parkur alanında yapılacaktır. Buna göre Pazar günü Saat: 08.00’da Kumrular caddesi girişinden hareketle başlayacaktır. Yolda çay/çorba molası verdikten sonra Işık dağı yakınlarındaki yol kenarında aracımızdan iniyoruz. Kapalı ormanlık alan içerinden yer yer patika yer yer yokuş ve stabilize yollardan devam ederek Işık dağı zirvesine ulaşıyoruz. Zirvede vereceğimiz yaklaşık 1 saatlik yemek molası sonrası yolumuza devam ederek inişe geçiyoruz Salın yaylası üzerinden devam ederek Karagöl’e varıyoruz.

Göl kenarında verilecek kısa mola sonrası Saat 17.00 civarında hareket ederek Kızılcahamam’da vereceğimiz kısa bir çay-çorba arasından sonra saat 19.30-20.00 civarlarında Ankara’ya varmayı planlıyoruz.

Bir başka etkinlikte buluşabilmek dileğiyle vedalaşıp ayrılıyoruz.


Doğa yürüyüşü YAZ JoelCedric VCD ile artiyasam2010

Daha önceki etkinlik fotoğraflarımızdan...

16 Mayıs 2010 İlker Ergün
08 Kasım 2009 İlker Ergün
19 Nisan 2009 İlker Ergün
17 Haziran 2007 İlker Ergün

HAREKET NOKTAMIZ

07 Aralık 2014, Kumrular, 08:00

ÜCRET

  Nakit Kredi kartı
tek çekim
Yetişkin 40 TL 45 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Özel ulaşım, ikramlar, tüm çevre gezileri, rehberlik hizmetleri, Kırkayaklar turizm refakat hizmetleri,

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Öğle yemekleri, akşam yemeği, kişisel harcamalar

YANINIZA ALIN

Uygun bir sırt çantası, kalın çorapla giyilmiş iyi bir yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, hava koşullarına uygun koruyucu aksesuar, şapka, kol ve bacakları kapatan giysiler, yedek çorap, çamaşır ve giysi, yedek ayakkabı, baton (isteğe bağlı), tozluk, karbonhidratlı yiyecekler, fotoğraf makinası, kişisel ilaçlar, öğle yemeği için kumanya, çöp torbası, en az 1.50 litre su

KIZILCAHAMAM İÇİN HAVA TAHMİNİ

SİZİ NEREDEN ALALIM?

Kumrular 08:00
Milli Kütüphane 08:05
Armada 08:10
Carrefour 08:20
Giyim Dünyası 08:30
Göksu Göleti Eryaman Köprüsü 08:40

Çok Okunanalar

İstatistikler

Üyeler : 26
İçerik : 38
Web Bağlantıları : 6
İçerik Tıklama Görünümü : 237988

Biz kimiz

Biz, Ankara'da her hafta sonu doğa gezileri düzenleyen bir oluşumuz.

Etkinliklerimizi A grubu seyahat acentesi olan Kırkayaklar Turizm ve Seyahat Acentesi güvencesi ve Artıyaşam Etkinlikler Topluluğu markası altında gerçekleştirmekteyiz.

www.artiyasam.com

Bize ulaşın

  • Selanik 2 Caddesi No: 78/7 Kızılay, Çankaya / ANKARA (Metropol Sineması Yanı)
  • Tel: 0 312 417 67 06 - 417 67 09
  • GSM: 0 530 602 78 82
  • Email: info@trekkingankara.com
You are here: Trekking / Hiking Etkinlikleri Kızılcahamam Işık Dağı Salın Yaylası Karagöl Doğa Yürüyüşü 07 Aralık 2014